Czy neo-banki naruszą status quo?

Fintechy działające wyłącznie w sferze online dotychczas kojarzyły przede wszystkim z aplikacjami pozwalającymi na proste zarządzanie finansami osobistymi oraz wymianą walut bez prowizji. Usługi pożyczkowe pozostawały jednak głównie w sferze tradycyjnych banków, jednak w tym aspekcie w ostatnim czasie także doszło do znacznej zmiany.

Rewolucja Insurtech coraz bliżej

W 2016 roku termin Insurtech był ledwie widoczny w wyszukiwarce Google, zaś samo określenie nie było precyzyjnie zdefiniowane. Obecnie w ciągu 0,77 sekundy otrzymujemy ponad 5 milionów wyników wyszukiwania Insurtech, zaś przedsiębiorstwa z tej branży przyciągają nie tylko zainteresowanie inwestorów, ale i obawy największych ubezpieczycieli o ich pozycję rynkową.

FinTech & InsurTech Digital Congress

DFCM miał zaszczyt uczestniczenia w dniach 18-19 marca, w konferencji FinTech & InsurTech Digital Congress z udziałem liderów branż ubezpieczeniowej oraz bankowej w kontekście narastającej presji ze strony fintechów i insurtechów oraz wyzwań po pandemii koronawirusa.

BIK finalizuje przejęcie Punkta

Pollen Street Capital ma przyjemność poinformować, że BIK nabył Punkta, wiodącą internetową platformę porównawczą skupioną na ubezpieczeniach komunikacyjnych i innych ubezpieczeniach osobowych w Polsce.

MCI.EuroVentures sprzedaje funduszowi TA Associates część udziałów w Netrisk.hu

WARSZAWA, BUDAPESZT, 8 stycznia 2020 r. – MCI.EuroVentures sprzedaje część udziałów w Netrisk.hu (lider ubezpieczeń online na Węgrzech) za 235 mln PLN globalnemu funduszowi inwestycyjnemu TA Associates. W wyniku transakcji, Fundusz MCI już teraz zrealizował zwrot z inwestycji na poziomie 3,0x CoC i 73% IRR, pozostawiając sobie możliwość na poprawienie tych zwrotów w przyszłości.

Polska firma SMEO zgarnęła ponad 21 mln złotych.

Firma faktoringowa SMEO pozyskała dodatkowe środki na finansowanie faktur polskich przedsiębiorców. W SMEO zainwestowały dwa fundusze: holenderski Finch Capital oraz polski Precapital. Kwota transakcji wynosi łącznie ponad 21 mln złotych.

Polska gospodarka jedną z najsłabiej dotkniętych koronawirusem w Europie.

Zdaniem unijnych ekspertów polska gospodarka będzie najmniej dotkniętą gospodarką skutkami epidemii koronawirusa w Europie. Po spadku PKB w 2020, przewiduje się powrót na ścieżkę wzrostu, w kolejnym roku.

FinTech&InsurTech – Kongres w Warszawie z udziałem DFCM.

Jako partner FinTech&InsurTech Digital Congress mieliśmy dzisiaj przyjemność inaugurować to coroczne wydarzenie będące elitarnym forum wymiany myśli w obszarze rozwoju technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego oraz kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. Keynote Speech naszego CEO Jarosława Dąbrowskiego spojrzał holistycznie na wygląd świata po pandemii oraz kluczowe trendy w branżach FinTech&InsureTech.

Zakończone projekty i transakcje inwestycyjne

Milionów Euro zaaranżowanego kapitału

Klientów i partnerów

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania związane z naszą firmą lub usługami, które świadczymy, zapraszamy do kontaktu.

Plac Trzech Krzyży 10/14
00-535 Warszawa

LinkedIn

j.dabrowski@dfcm.eu

pl_PL