BIK finalizuje przejęcie Punkta

Pollen Street Capital ma przyjemność poinformować, że BIK nabył Punkta, wiodącą internetową platformę porównawczą skupioną na ubezpieczeniach komunikacyjnych i innych ubezpieczeniach osobowych w Polsce.

Punkta, która działa również jako mFind, została uruchomiona w 2015 roku i stała się wiodącym graczem na swoim rynku, oferując konsumentom możliwość wyszukiwania, porównywania i kupowania produktów ubezpieczeniowych od wielu wiodących ubezpieczycieli online. Witrynę Punkta, wspieraną przez szereg przydatnych treści na temat usług ubezpieczeniowych i finansowych, odwiedza ponad 500 000 osób miesięcznie, ponieważ polscy konsumenci coraz częściej poszukują ubezpieczeń i innych produktów online dla większej wygody i zaoszczędzenia pieniędzy.

Jest to druga duża akwizycja BIK w ostatnim miesiącu. Grupa ogłosiła również niedawno umowę przejęcia spółek April International SA w Europie Środkowo-Wschodniej. Przejęcie Punkta dodatkowo umacnia pozycję BIK jako czołowego dostawcy usług w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce, skoncentrowanego na wykorzystaniu technologii do świadczenia kompleksowych usług dla swoich klientów. W szczególności ta inwestycja przyspiesza realizację strategii detalicznej BIK, zapewniając ugruntowaną bazę klientów, markę i możliwości marketingowe, wiodącą technologię oraz dostęp do nowych kategorii produktów osobistych, takich jak zdrowie, nieruchomości i podróże. Dzięki temu BIK będzie miał wyjątkową pozycję w oferowaniu prawdziwie wielokanałowej oferty konsumentom na dużym i szybko rozwijającym się polskim rynku.

 

Tekst pochodzi z: https://pollencap.com/latest-news/bik-group-completes-the-acquisition-of-punkta/

Zakończone projekty i transakcje inwestycyjne

Milionów Euro zaaranżowanego kapitału

Klientów i partnerów

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania związane z naszą firmą lub usługami, które świadczymy, zapraszamy do kontaktu.

Plac Trzech Krzyży 10/14
00-535 Warszawa

LinkedIn

j.dabrowski@dfcm.eu

pl_PL